اخبار

حضور قطار توریست در ایران

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، در گزارش خبرگزاری فرانسه با اشاره به سفر دوهفته ای قطار لوکس گردشگران از بوداپست مجارستان به تهران، هزینه آن برای مسافران این قطار ۳۱ هزار دلار اعلام شده است.

همچنین پیش‌تر حدود ۷۰ مسافر این قطار لوکس از انگلیس و استرالیا بوده و قبل از سفر به تهران از شهرهای اصفهان، شیراز و یزد دیدن کرده و پس از اقامتی دو روزه در تهران با هواپیما ایران را ترک می کنند.

قطار حامل گردشگران تور «جواهرات سرزمین پارس» که قطار سریع عقاب طلایی دانوب نام داشته و با ۱۳ واگن با امکانات هتل های پنج ستاره مجهز شده در تاریخ ۱۵ اکتبر بوداپست را ترک کرد و پس از عبور از کشورهای رومانی، بلغارستان و ترکیه به ایران رسید.

از سوی دیگر ۱۲ سفر نیز برای سال ۲۰۱۵ برنامه ریزی شده که هزینه گرانترین بلیت آن ۳۷ هزار دلار اعلام شده، این در حالی است که از زمان آغاز ریاست جمهوری حسن روحانی گردشگران ایران رشد چشمگیری داشته و ایران در سال ۲۰۱۳ با رشد ۳۵ درصدی گردشگرانش میزبان حدود ۴/۵ میلیون گردشگر خارجی بود که درآمدی حدود ۶ میلیارد دلار وارد چرخه اقتصادی ایران کرد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: در این شرایط باب، یک داروساز بازنشسته استرالیایی که به اتفاق همسرش از مسافران این قطار است، ایرانیان را مردمانی مهربان و میهمان‌نواز توصیف کرده و تصاویر ارائه شده در رسانه های غربی را نادرست خواند.

Tags:

بدون پاسخ به “حضور قطار توریست در ایران

نظری ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های مورد نیاز علامتگذاری شده اند *


*